Technology, PC, phones, gadgets, programs

Return To bottom

Хочеш вимкнути капчу?
Постити з проксі чи VPN?
Збільшити ліміт файлів?
>> Отримуй паскод! <<

CAPTCHA
 Deletion password
  • Supported file types are JPG, PNG, GIF, WEBP, WEBM, MP4 and MOV.
  • Limit: 4 files, 30 MB per file (60 MB for Passcode users).
  • Images greater than 250x250 will be thumbnailed.
  • 25 unique users on the board.

18
image.png
(1.85MB, 1005x1024)
c38c6d89-1b17-4267-acda-ee1e2fbbe89c.png
(836.99KB, 700x774)
image.png
(306.70KB, 400x500)
image.png
(672.05KB, 640x792)
Якось мене остаточно заї^Wбембала ота економічна ситуація в українських установах та бізнесах і пішов я звільнятись нафіг з того гнилого болота рабовласників.

Варто зауважити що звичайним світчером "від станка до джаваскрипта" мене назвати складно. Все свідоме життя крутився "навколо айті", хоча тоді такого слова ми навіть не знали. Це було прикольне хобі, можливо навіть якийсь ескапізм. Бо в ті часи, коли ми починали, коли більшість хлопців мріяла про кар'єру дрібного бандита, багато варіантів для розваг ти не мав (надто коли перечитав всі цікаві книги вдома та по знайомих). І тут хоба! Конплюктори. Тут десь підшаманити файлик на золото, там накидати сайт в блокноті.

Почав з найшвидшого для себе напрямку - тестування. Пішов на курси (як виявилось, більшість з того що там давали я й так знав, просто безсистемно) і закінчив їх акурат в кінці лютого 2022. Фейл. Ринок здувається, найми припинені. Десь рік волонтерив в одному прикольному проектику що робив погано москалям онлайн але з різних причин то перестало користуватися попитом і проект якось сам собою загнувся.

Тим часом, вимоги до трейні виросли більше ніж внук в бабці влітку в селі, на молоці та молодицях. Мій приятель, тоді вже впевнений рукоблуд сініор, з того дещо охуївав бо вимагати від джунця вміти в тулзу, яку йому ніхто в здоровому глузді не довірить, це, конєшно, да. Але маємо те що маємо.

Почав дивитися в бік автоматизації на базі зеленого змія (не того). Наш волонтерський проект писався на пайтоні то трохи на синтаксисі розумівся. Шось собі писав, шось собі тестував. Ну і фейлив співбесіди, звісно ж.

Тим часом, кількість вакансій зменшувалась ще сильніше, кількість бажаючих зростала взагалі неадекватно. Журба.

Потім мене сучасна веб-розробка захопила ну бо хто з нас собі сайт не писав? Натягав собі з інтернетів курсів по цсс та жс і якось то потроху пішло. Але надовго мене не вистачило. З тими всіма подіями навколо нічого вже не хотілося, хотілося лише деградувати.

Потім взнав за Playwright (він класний) і "повернувся" в автоматизацію. Але вже через JS. І знов, кілька місяців думскролу (вакансій ще менше, відгуків ще більше, хлопців гарантовано не беруть) і я забиваю і на це.

Потім якось неочікувано виходжу на думку що товктися в кілометровій черзі на популярні/"легкі" напрямки ідея далеко не найкраща і я... Почитаю топтати шлях андроїд-розробника через котлін. Вакансій на розробку мало. Але і бажаючих теж не тисячі (навіть не сотні). Бо складно, страшно, якісь тіпи в підвалі, без одягу та документів, цілодобово натискають. Прикуті до батареї опалення. Але, як не крути, а за електронікою в штанях таки майбутнє. Я ще з тих хто сам збирає собі компа, в порядному такому корпусі на 10 кілограм, але ця епоха потроху відходить, даючи дорогу ноутбукам. Ну й в нас сусіда їбанько, мобільність нині дуже актуальна. А на смартфоні, навіть бюджетному, нині можна робити такі штуки на які не так давно й серйозний комп не тягнув (монтування відео, наприклад). І з смартфоном ти в маршрутку влізеш. А з системником, ну, буде складно. Ну я й полуркав моар, накачав собі купку курсів і почав в тому потроху копирсатися.

Десь 6 чи 7 забракував бо то пояснюють криво (перескакуючи з 1 на 5), то застаре, то індус викладає без субтитрів зате з фіговим мікрофоном. Але потім, здається, знайшов шось собі цікаве.

Наразі закінчую 10й блок з 36, про компоненти зеленого робота. Розділ 10, спінер! Гіроскутер! Вувузела! Поки можу сказати що загалом не так вже й складно. Завис був трохи на ООП бо тіп, на курсі якого я зупинився, якось дивно (для мене) пояснював ідею абстрактних класів та інтерфейсів. Особливо класів. І цю тему я додатково вивчав на інших ресурсах. А потім виявилося що ірл їх рідко юзають і частіше вдаються до інтерфейсів. Ну нічо, бува.

Потрохи ліпимо пасочки з глини та патичків, десь на 15 блоці вже заплановано складати то все докупи в якусь одну апку та публікувати її в гуглсторі. Ну нічо, головне дожити.

Всьо, виговорився, посублімував. Піду далі гризти ті спінери бо після першого перегляду уроку то здалося трохи заскладним. Там ше якісь адаптери писати тре, буду розбиратись.

Майте гарний день, донатьте на ЗСУ (але тіко перевіреним тіпам та тіпессам!), бережіть себе.

Додавайте кому є що.
23
Попробуй всякие открытые курсы от айти галер по типу эпама. Они их часто публикуют. Самая жирная и востребованная часть (и которая врядли когда либо загнется) это девопс, но и остальные направления норм. Я к примеру лет 5 назад как раз в айтишку так и попал, с около нулевыми знаниями списал тестовое, наебал чела который меня собеседовал по английскому ( за меня мой знакомый с С1 сдавал) и в итоге попал. Было тяжело поначалу, но все в итоге получилось и я за пол года курсов все подтянул и даже английский потом сдал на Б1+. Там многие со знанием выше чем у меня в разы, слились чисто изза того что стабильно не делали домашку и постоянно проебывались. Правда я пиздец какой леньтяй и за это время дорос до мидла только.
25
>>23
Та зараз джунці, особливо хлопці, нафіг нікому не треба. Джунці бо ринок здувся, хлопці бо ризики.

Я знаю (місто маленьке) що в дві компанії, куди я фейлив співбесіди на тостера, через деякий час брали дівчат. Які не те що в спеціальності плавають, в них оте "користування пк" на доволі низькому рівні. Там складно з користуванням віндою, про колупання в біосі чи з сніффері взагалі нема шо казати. Але - навчити можна навіть мавпу. А хлопця вберегти від окопа ні. Тому хлопів і не беруть. Не вигідно зараз.

Інгліш хз шо але C1~C2, якщо вірити efset.org. Вчив його на комісах та іграх. Вимова хріновастенька але мене розуміють.

5 років тому я старанно їблував в одній державній конторі і щосили протестував проти того щоб стати "айтішником". Знайомих з тої сфери в мене не було, щоб ближче з тим познайомитись, якщо не рахувати всяких сісадмінів-енікеїв.

Але шо вже тепер.

Якось то буде.

Якщо доживем.
32
a3e26e192ee49b9c3c6d2c5f82bd1283.jpg
(257.11KB, 1200x2047)
>>18
Працюю 4 роки android девом на великій галєрі, задавай питання.

>>23
> Попробуй всякие открытые курсы от айти галер по типу эпама
Це була норм тема до війни, зараз не думаю що ще є. Може лише за кордоном. На мобайл взагалі ніколи не було.

>Самая жирная и востребованная часть (и которая врядли когда либо загнется) это девопс
Це правда.
66
>>32
> Працюю 4 роки android девом на великій галєрі, задавай питання.
Пробач за довгу відповідь, задумскролився і в тред не ходив. Та й на науку на місяць забив.

Якщо з котліном та його оточенням маєш справу то оце

https://www.udemy.com/course/android-app-development-with-kotlin-beginner-to-advanced/

курс нормальний для ньюфага? Можна з нього стартувати? Я так на хлопський розум то оцінив і вигляда наче пристойно. Але то погляд збоку, я ж не в темі взагалі.

Дяка!
67
8531e3b9c4897105005d4bac7e40c62f.png
(1.13MB, 1458x2000)
>>66
>курс нормальний для ньюфага? Можна з нього стартувати?
Про зміст нічого не можу сказати, подивився по темам – виглядає реально потужно. Якщо повністю засвоїти такий курс, то думаю можна одразу шукати роботу на джун+.
Окремий + за ООП та колекції – це полюбляють питати на співбесідах. Є Compose, якщо і з ним розберешся – то мабуть будеш одним з найкращих кандидатів у своєму рівні.
Ну і усі технології що там є використовуються на реальних проектах, зайвого / легасі наче немає. Навіть є Cloud, я з ним взагалі ніколи не працював.
Єдине чого не побачив – це dependency injection (Dagger/Hilt/Koin), може десь є там.
69
>>67
Дяка за коментар!

> Є Compose, якщо і з ним розберешся – то мабуть будеш одним з найкращих кандидатів у своєму рівні.
Гм. Ну воно гуєве і тому вигляда доволі дружньо для засвоювання. Набагато "простіше" ніж руками в хмл-ці щось ліпити по пам'яті.

Хоча з іншого боку, навіть на моєму недомікрорівні, якщо задача невелика/проста то руками прописати в хмл файлі таки простіше та швидше. Т

//в одному з уроків мені не сподобалась "незавершеність" результату, не було можливості повернути все назад. Ну то я сам собі руками кнопку і написав і дуже з того радів (кнопка працювала і виглядала нормально) :)

Загалом я Композ зараз сприймаю як Фотошоп, який теж "велика та страшна" прога. Але роблячи там якісь прості таски потроху розбираєшся в інтерфейсі і то вже тебе не так лякає. Тим більш в останні роки, коли є ютуб та 100500 уроків як зробити те чи інше. Просто повторюй за відео. Головне мати "реальну" таску, яку треба порішати. А не шось уявне, яке хз як тобі знадобиться.

//в мене в голові є уявна таска по написанню апки то все вивчене сприймаю на рівні "як воно мені знадобиться щоб порішати таски А, Б, В"

> Навіть є Cloud, я з ним взагалі ніколи не працював.
(я ще не дійшов по програмі навчання, повторюю все що забув після думскролу)

То певно в контексті розгортання в хмарах?
Мав з тим трохи досвіду в 2022 році, був типу частиною "кібервійська". Ми орендували потужності в хмарах і там розгортали програми для ддосу руснявих сервісів. Проблем з тим не мав. Тицяти руцями в терміал колись навчили (я ше знаю таке страшне слово як телнет) + були мани.

> Єдине чого не побачив – це dependency injection (Dagger/Hilt/Koin), може десь є там.
Переглянув список файлів, - наче нема. Ну то таке, цю тему в 2024 завжди можна догуглити. Бо той чувак хоча й приємно все пояснює але згадується що тему ООП (абстракції) подав якось для мене не дуже зрозуміло. Я окремо то собі шукав. І виявилося що то... Шаблони.

Мирного неба!
73
Hallo!

Не зовсім вкату, мабуть, але враховуючи що супорт доволі часто на правах нетехнічних людей у тусовці, а іноді й в ієрархії самих фірм.

Хто що скаже щодо переходу до dev-cloudops через helpdesk + самоосвіта.(Udemy,coursera + 3 cloud providers certs)
Чи все ж таки після ~ 1 року у розробці легше перехід буде?
(Але туди ще потрібно потрапити)

Діліться сторі.Особливо цікаві будуть кейси саме не стандартні сісадмін->devops(cloudops) а як перекатувались з інших позицій та нетехнічних
74
>>73
Невдавшийся куа туть

Мав "знайомих знайомих" яким тре було хелпдеск на телефон. Навчають, тягнуть за вуха, оце от все. З перспективою свічнутись в оте нещасне куа за півроку-рік, в залежності від того як себе покажу та відкритих вакансій. Це мені відкрито сказали що це реальна тема бо компанія розвивається.

Але срані москалі то все поламали.

Мені здається що все то більш ніж реально (в мирний час) бо коли ти вже в індустрії то з часом обростаєш якимось знайомствами. Іноді не лише приємними, а й корисними. Ну й потім типу "Васян, слух, я тут у вас раджу вимкнути і увімкнути і дещо задовбавсь. Але от у нас тут відкрита вакансія девопса, я вчився, хочу податись". Тебе вже хоч якось та знають. Це простіше. І моливо навіть не через ейчара підеш, а зразу через технічну співбесіду.

А коли ти якийсь лівий тіп з вулиці то завести "приємне айтішне знайомство" доволі малореально. Не кажучи вже про те щоб аж "корисне".

Успіхів!

Delete Post  

Хочеш вимкнути капчу?
Постити з проксі чи VPN?
Збільшити ліміт файлів?
>> Отримуй паскод! <<

Return To top