>>32
І ми продовжуємо.
Варіант 3 (еліта старої школи): аркадний стік (домашня версія). Це дійсно контролер як на аркадах, просто закатаний в окремий корпус. Дуже крута, колись навіть культова, штука, свого часу обов'язковий атрибут професійного гравця. Всі "імена" грали на такому девайсі і ти, звісно ж, хотів у всьому їх наслідувати.
Нахабно та безсоромно (заздріть!11) ерегована паличка
насолоди, яку можна смикати в будь-якому напрямку. Купа розкішних круглих кнопок, які легко намацати всіма пальцями навіть з заплющеними очима. Також все це можна безкінечно кастомізувати. Кольори, розміри, чутливість, електроніку, все.
Але нині це не має великого сенсу. Відомі гравці (які дещо впливають на вибір решти), типу Джастіна Вонга, Дайго Умехари чи Алекса Валле, грають на стіках тому що вони на них виросли. На них вони тренувалися, з ними перемагали. Але аркади помирають, навіть в Японії. Їх замінили домашні консолі та онлайн. Частково цьому й ковід посприяв (падло таке). І в останні роки все більше й більше гравців починають саме з геймпадів. І, якщо витратили на це достатньо зусиль, вони виграють на чемпіонатах. А це вже цілком собі показник.
З іншого боку, всі сучасні ігри виходять з прицілом на домашніх гравців. А це значить геймпад. Це впливає як на загальну схему керування, яку прикрутять до гри, так і концепцію виконання "складних" атак. Деякі сучасні ігри (Street Fighter 6 точно) мають "сучасні" ж схеми керування (не обов'язкові, вмикаються окремо в меню). В яких вам вже не треба тижнями тренуватися зав'язувати пальці у вузол, заради переможної атаки. Достатньо вчасно натиснути кілька кнопок. Або взагалі одну. Схема обмежена і не дає повного контролю над персонажем (та легких перемог). Але для "підпивасного" геймінгу вистачає.
інб4: на початку стік не те що не вирішить ваших проблем з введенням команд, він додасть нових (до смикання тої осоружної палички тре звикати).
Варіант 4: хітбокс. Відносно нова тема (їй років з 10). Вигляда як аркадний стік, в якого відпиляли паличку
насолоди і замінили її на окремі 4 кнопки. Якщо часто їздити на турніри чи бодай хоумфайти то доволі корисний ергономічний момент. А ще це, фактично, звичайна клавіатура. Але з фетишними свічами, круглими кейкапами та меншою кількістю кнопок (зате більшою ціною за все це). Від чого колись йшли, до того й прийшли. І це все теж можна безкінечно кастомізувати, було би бажання (та гроші). І на цей тип контроллера аж бігом перейшла купа кіберспортсменів.
Ця штука вистрілила завдяки хорошому маркетингу неабиякої точності при введенні команд переміщення і тепер ти ніколи ніколи не стрибнеш вперед, вводячи комбінацію для "вогняної кулі" (вниз, вниз-вперед, вперед+А), бо випадково натиснув ще й "вперед-вверх" (під час активної гри є безліч можливостей запороти введення команди). В принципі, якщо є час та натхнення тренуватися, надто з прицілом на змагання, є сенс купувати таку штуку та вчитися з нею працювати. Перевага аркадного стіка збереглася (купа великих окремих кнопок для ударів і вам вже не треба обирати що ж забіндити на єдину вільну кнопку, А+В чи В+К), саму ж паличку замінили на простіші (для звикання) 4 кнопки.
Тне енд.
Загалом, в 2023 не має великого значення на чому ви граєте. Це починає грати роль на високих рівнях гри з живим суперником, де вже важлива кожна дрібниця (а ще в Японії є якісь відбіркові змагання, на яких заборонено грати з геймпадами). Але в перші роки грати можна на чому завгодно, поки це зручно. І поки ваш контроллер підключається напряму, а не через додатковий адаптер (додаткові лаги).
//Мова про чесну гру, а не про використання макросів. Бо такі нині зустрічаються в онлайні. В будь-яку секунду можуть провести складну комбу (ознака суворого ноулайф профі з 9000 годинами) але мають великі проблеми з простими діями, типу кроку вбік чи блокування (характерна ознака новачка).
Контроллер справний? Вам зручно? Вперед, за перемогами.
Бо можна ж купити такий самий стік як "в Дайго".
//Дайго Умехара, 42 роки (2023) жива легенда кіберспорту, професійний гравець в файтинги з гігантським досвідом. В поле зору широкого загалу потрапив завдяки епічному EVO Moment 37 (гуглиться).
Але але щоб грати "як Дайго" вам знадобиться не один десяток років.
Тому грайте на чому зручно і не грайте собі мізки. Це весело.
Мирного неба.
А хто це аж до кінця дочитав, закиньте пару гривенів Степану на бірду, на дрон в сусідній нитці чи знайомим волонтерам. Або все це одразу :)